სახელი : ეთერ ხატიძე - მეფუტკრეობა
ეთერ ხატიძე მეფუტკრეობას მისდევს ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლოშში. ის და მისი ოჯახი საკმაოდ გამოცილდები არიან ამ დარგში და სურდათ გაფართოვება. სწორედ ამიტომ, ეთერმა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა.
პროექტის დახმარებით, ეთერმა ფუტკრის ცხრა ოჯახი შეიძინა და აქტიურად დაიწყო საქმიანობის წარმართვა. ის ძირითადად აწარმოებს თაფლს, ფიჭასა და სანთელს. ეთერი ნატურალურ და გემრიელ პროდუქტს სთავაზობს თავის მომხმარებელს. მოთხოვნის შესაბამისად, მას ასევე შეუძლია ფუტკრის რძისა და სხვა სამკურნალო პროდუქციის წარმოებაც.
მომავალში ეთერი გაფართოვებაზე ფიქრობს და მომსახურების გამრავალფეროვნებაზე. ამისათვის, დამატებით ფინანსებთან ერთად საწური სჭირდება.

Eter Khatidze is involved in beekeeping activities in the village of Toloshi, Aspindza municipality. She and her family are quite experienced in this field, so Eter wanted to expand. That is why she participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
With the help of the project, Eter purchased nine bee families and actively started some activities for development the business. She mainly produces honey, honeycomb and candle. Eter offers natural and delicious products to the customers. In addition, she can also produce bee milk and other medicinal products due to the demand of costumers.
In the future, Eter is thinking about expanding and diversifying her services. For this, among additional finances she needs an extractor as well.