სახელი : ინგას და შორენას ესთეტიკის ცენტრი
ინგა მულაძე და შორენა მეტრეველი თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ ასურეთში ცხოვრობენ. იმის გამო რომ სოფელში არ არის თავის მოვლის მომსახურება, ადგილობრივ მოსახლეობას თბილისში ან თეთრიწყაროს ცენტრში უწევთ წასვლა. აქედან გამომდინარე, ინგას და შორენას გაუჩნდათ იდეა, სოფლის მოსახლეობისთვის შეეთავაზებინათ ფრჩხილების მოვლისა და ლაზეროთერაპევტის მომსახურება ადგილზე მისვლით.
ინიციატივის განხორციელებისთვის ინგამ და შორენამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღეს მონაწილეობა და მომსახურების გასაწევად საჭირო ინვენტარი შეიძინეს. გარდა ამისა, გოგოებმა ამავე პროექტის ფარგლებში შესაბამისი სასერთიფიკატო ტრენინგებიც გაიარეს და თანდათან ბიზნესის განვითარებაზე ზრუნვა დაიწყეს.
ინგა და შორენა უსაფრთხო და ხარისხიან სერვისს სთავაზობენ მომხმარებლებს. მომავალში სივრცის ქირაობაც სურთ და თავიანთი საქმიანობის განვითარება.

Inga Muladze and Shorena Metreveli live in the village of Asureti, Tetritskaro municipality. Due to the lack of self-care services in the village, locals have to go to Tbilisi or Tetritskaro center. Therefore, Inga and Shorena came up with the idea to offer nail care and laser therapist services to the villagers by visiting them to their places.
To implement their initiative Inga and Shorena participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased the needed equipment to offer their service. In addition, with the framework of the same project, the girls attended training courses and gradually began to start their business.
Inga and Shorena offer safe and quality service to their customers. They also want to rent space in the future and develop their business.