ლიანა მელიქიძე ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლოშში ცხოვრობს. მისი მთავარი საზრუნავი ოჯახის კეთილდღეობაა. სწორედ ამ მიზნით, ლიანამ მონაწილეობა მიიღო გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში.
პროექტის დახმარებით ლიანამ ძროხა შეიძინა ხბოსთან ერთად და აქტიურად დაიწყო რძის პროდუქტების წარმოება. ამ ეტაპზე ლიანა ნატურალურ, გემრიელ ყველს აწარმოებს.
მომავალში წარმოების გაზრდასა და გაფართოვებას გეგმავს. ყველთან ერთად, ლიანას სურს აწარმოოს რძე, მაწონი და სხვა რძის პროდუქტები, და შემდეგ მათი რეალიზაცია მოახდინოს ადგილობრივ ბაზარზე. თავისი გეგმები განხორციელებაში, კი ლიანას სულ მცირე ერთი ძროხა სჭირდება დამატებით.

Liana Melikidze lives in the village of Toloshi in Aspindza municipality. Her main concern is the well-being of the family. That is why Liana participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
With the help of the project, Liana bought a cow with a calf and actively started producing dairy products. At this time, Liana produces natural, delicious cheese.
Liana plans to increase and expand her production in the future. Along with cheese, she wants to produce milk, sour milk and other dairy products, and then sell them in the local market. To carry out her plans, Liana needs at least one additional cow.