ქიშმიშ კულახზიანი ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარტიკამში ცხოვრობს. მას ყოველთვის სურდა საკუთარი საქმე ჰქონოდა და დამატებითი შემოსავალი. სოფელში, ეპილაციის მომსახურება არ არსებობდა და ქიშმიშმა, გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა და ტასოს ფონდი დახმარებით, გადაწყვიტა ეს სერვისი შეეთავაზებინა მაცხოვრებლებისთვის.
პროექტში მონაწილეობამ მას საშუალება მისცა თავისი საქმიანობა დაეწყო და სახლიდან გასულიყო. ახლა ის ბედნიერია, რომ დამოუკიდებელი ქალია და საკუთარი შემოსავალი აქვს. მას ბევრი მომხმარებელი ჰყავს და ცდილობს საუკეთესო მომსახურება გაუწიოს მათ.
სამომავლოდ, ქიშმიშს ბევრი საინტერესო გეგმა აქვს. საქმიანობის გაფართოვებას აპირებს და სურს მანიკურის სპეციალობას დაეუფლოს.

Name : Kishmish Kulakhzian - Epilation
Kishmish Kulakhziani lives in the village of Kartikami In Akhalkalaki municipality. She always wanted to run her own business and have extra income. In the village, there was no epilation service, so with the help of the UN Women and Tasso Foundation, Kishmish decided to offer this service to the residents.
Participating in this project allowed Kishmish to start her own business and get out of the house. Now she is happy to be an independent woman and have her own income. She has many customers and tries to offer the best service to them.
In the future, Kishmish has many interesting plans. She is going to expand her activity and wants to master the specialty of manicure as well.