თამარ მურჯიკნელი 4 შვილის დედაა ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლოშიდან. მისი მთავარი საზრუნავი ოჯახის კეთილდღეობაა. სწორედ ოჯახის დახმარების მიზნით გადაწყვიტა თამარმა, მონაწილეობა მიეღო გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში.
პროექტის ფარგლებში თამარმა ძროხა და ხბო შეიძინა და აქიურად ჩაერთო რძის პროდუქტების წარმოებაში. თამარი ძირითადად ყველს აწარმოებს და ყიდის ადგილობრივ მოსახლეობაში და ახლობლებში. თამარის პროდუქცია ნატურალური და ძალიან გემრიელია.
მომავალში თამარს განვითარება და წარმოების გაფართოვება სურს. ვინაიდად მისი ოჯახი საკმაოდ დიდია, გასაყიდი რძის პროდუქტები არასაკმარისი რაოდენობით რჩება. ამიტომ, იმისათვის რომ ბიზნესი გააფართოვოს, თამარს კიდევ ერთი მოსაგები ძროხა ესაჭიროება.

Tamar Murjikneli is a mother of 4 children from the village of Toloshi in Aspindza municipality. Her main concern is the well-being of the family. So, to help her family Tamar participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
As part of the project, Tamar bought a cow and calve and became actively involved in dairy production. Tamar mainly produces cheese and sells it to locals and relatives. Tamar's products are natural and very tasty.
In the futue, Tamar wants to develop and expand her production.Since her family is quite large, she has not enough dairy product to sell them . Therefore, in order to expand the business, Tamar needs another cow.