ლეილა ბალაშვილი აქტიური ქალია თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუისპირიდან. ის სოფლის მეურნეობას მისდევს და ყოველთვის ორიენტირებულია გაფართოვებაზე. სწორედ ამიტომ, ლეილამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის დახმარებით ლეილამ სარწყავი სისტემის მოწესრიგება შეძლო.
ლეილა მრავალფეროვან არჩევნას სთავაზობს თავის მომხმარებელს: კარტოფილი, საფერავის ჯიშის ყურძენი, კიტრი, პომიდორი, სხვადასხვა სახეობის მწვანილები და ლობიო, სტაფილო, ჭარხალი, ჯინჯერი მოსავალს თელავის აგრარულ ბაზარში ყიდის. ლეილას პროდუქცია ნატურალური და ძალიან სასარგებლოა. მომხმარებელიც ყოველთვის კმაყოფილია მისი მომსახურებით.
მომავალში ლეილას დიდი გეგმები აქვს. ის პატარა ფერმერულ მეურნეობის მოწყობას აპირებს. ამასთან ერთად, ძალიან უნდა ცოდნის და გამოცდილების გაზიარება. ამიტომ, მოთხოვნიდან გამომდინარე, სურს ახალგაზრდებს შეასწავლოს სოფლის მეურნეობასთან დაკავშირებული მნიშვნელოვანი საკითხები.

Name : Leila`s Agricultural Activities
Leila Balashvili is an active woman from the village of Ruispiri in Telavi Municipality. She is involved in agriculture and is always focused on development. So, Leila participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women. With the help of the project, Leila was able arrange the irrigation system.
Leila offers a variety of choices to her customers: potatoes, grapes of Saperavi variety, cucumbers, tomatoes, various herbs and beans, carrots, beets, ginger and more. She sells the harvest in Telavi agro market. Leila`s products are natural and very useful. Customers are also always satisfied with her service.
Leila has big plans for the future. She is going to set up a small farm. In addition, she is eager to share her knowledge and experience. Therefore, Leila wants to educate young people on important issues related to agriculture.