მადინა ბაღაკაშვილი თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალაში ცხოვრობს დედამთილთან, მამამთილთან და ორ შვილთან ერთად. მას ჭრა-კერვა კარგად ეხერხებოდა და ყოველთვის უნდოდა საკუთარი სამკერვალო გაეხსნა, თუმცა ამისათვის საჭირო რესურსები არ გააჩნდა.
ფინანსური მდგომარეობის გაუმჯობესების და უკეთესი მომავლის იმედით, მადინამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის ფარგლებში, მადინამ საკერავი მანქანა, ქსოვილები და სხვა წვრილმანი მასალა შეიძინა. სწორედ ასე დაიწყო თავისი პირველი სამკერვალო ბიზნესი/საქმე.
მადინა უმეტესად თეთრეულს კერავს, თუმცა შეუძლია სხვადასხვა ტანსაცმლის გადაკეთებაც. მომავალში კი მადინას დიდი გეგმები აქვს, ხელობას დახვეწავს და ბიზნესს განავითარებს. ამისათვის დამატებითი ქსოვილები და ინვენტარი, კერძოდ კი დიდი მაგიდა ესაჭიროება.

Madina Baghakashvili is a woman who lives in Karajala village, in Telavi municipality with her mother and father-in-laws and two children. She always had desire to run her own sewing business, as she was very good at tailoring. However, in order to start this business she needed some financial resources, which she didn’t have.
With hope of improving her financial situation for better future, Madina participated in the Women's Economic Empowerment project, supported by UN Women. In the framework of the project, Madina purchased sewing machines, fabrics and other materials.
Mostly Madina sews the linen but she can also remake different clothes. As an active woman, Madina wants to improve her knowledge and professionalize her work. To do this, she need additional materials and inventory, particularly a big table.