სახელი : ნინო ხუციშვილი - ყველის წარმოება
ნინო ხუციშვილი მცირეწლოვანი შვილების დედაა ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლოშიდან. ვინაიდან ოჯახში დასაქმებული არავინ არის, ნინოს ყოველთვის სურდა საკუთარი საქმიანობით ოჯახს დახმარებოდა და გადაწყვიტა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიეღო მონაწილეობა.
პროექტის ფარგლებში, ნინომ ძროხა და ხბო შეიძინა და აქტიურად დაიწყო რძის პროდუქტების წარმოება, კერძოდ კი ყველის. ნატურალურ და გემრიელ პროდუქციას ნინო ადგილობრივად ცვლის სხვა პროდუქტებში და ძალიან კმაყოფილია შედეგით.
მომავალში განვითარებას და ბიზნესის გაფართოვებას გეგმავს. ამისათვის მას კვლავ ძროხების შეძენა სჭირდება.

Nino Khutsishvili is a mother of young children from the village of Toloshi in Aspindza municipality. Since there is no one employed in the family, Nino always wanted to help her family with additional activities and decided to take part in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women.
As part of the project, Nino purchased a cow and a calve and actively started producing dairy products, particularly cheese. Nino exchanges her natural and delicious products locally in other products and is very happy with the result.
In the future, she plans to develop and expand the business. To do this, she still needs to buy additional cows.