სახელი : ნაირა ოჰანჯანიანი - ბისკვიტის სახლი "არფი"
ნაირა ოჰანჯანიანი ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარტიკამში ცხოვრობს. ის ყოველთვის გემრიელ ტორტებსა და ნამცხვრებს აცხობდა და უნდოდა თავისი საქმიანობის განვითარება. სწორედ ამიტომ, ნაირა გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა და ტასოს ფონდი ახალ ინიციატივაში ჩაერთო და შესაბამისი ინვენტარი შეიძინა საკონდიტროს გახსნისთვის.
ნაირა სხვადასხვა ფორმის, ზომისა და სტილის ტორტებს აცხობს და ყოველთვის ჰყავს ერთგული მომხმარებლები სხვადასხვა სოფლებიდან. მას სხვადასხვა ონლაინ პლატფორმებზე აქვს განავსებული თავისი პროდუქცია, რაც განსაკუთრებით დაეხმარა პანდემიის პირობებში. ამასთან, ამავე პროექტის ფარგლებში ქეას დახმარებით ლოგოც აქვს თავისი ბიზნესისთვის.
მომავალში, ნაირას საინტერესო გეგმები აქვს. სურს, თავისი ბიზნესი განავითაროს და ახალქალაქის ცენტრში გახსნას საკონდიტრო.

Naira Ohanjanian lives in the village of Kartikami in Akhalkalaki Municipality. She always baked delicious cakes and pastries and wanted to develop the business. So, Naira participated in the new initiative of UN Women and Taso Foundation and purchased the appropriate inventory to open the confectionery.
Naira bakes cakes of different shapes, sizes and styles, and always has devoted customers from different villages. Naira has published her products on various online platforms, which has been particularly helpful during the pandemic. In addition, within the framework of the same project, CARE supported her in developing the logo for her business.
In the future, Naira has interesting plans. She wants to expand the business and open a confectionery in the center of Akhalkalaki.