სოფიკო ბიწაძე აქტიური მეწარმე ქალია და ორი მცირეწლოვანი შვილის დედაა ლაგოდეხის სოფელ კართუბნიდან. ის მეუღლესთან ერთად უკვე ორი წელია მეფუტკრეობას მისდევს.
ფუტკრის გასამრავლებლად და წარმოების გასაფართოვებლად, სოფიკომ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის დახმარებით, მან ფუტკრისთვის დამატებითი სკები, საწური და სანთლის აპარატი შეიძინა. ცოლ-ქმარი აქტიურად ზრუნავს საფუტკრე მეურნეობის განვითარებაზე და პროდუქტის ხარისხის გაუმჯობესებაზე. სოფიკო მომხმარებელს ნატურალურ თაფლს და ფიჭას სთავაზობს.
ის მომავალში სანთლის წარმოება-რეალიზაციას აპირებს. გარდა ამისა, სურს სურსათის ეროვნული სააგენტოსგან აიღოს ცნობა და სხვადასხვა მაღაზიასთან თანამშრომლობა.

Sofiko Bitsadze is an active woman entrepreneur and a mother of two young children from the village of Kartubani in Lagodekhi municipality. She and her husband have been involved in beekeeping activities for two years.
To expand production, Sofiko participated in a Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women. As part of the project, she has purchased new hives to multiply bees, a filter for honey and an equipment for making candles. Both, husband and wife are always thinking to develop their business and improve the quality of products. She offers customers natural honey and honeycomb.
Sofiko is going to produce and sell a candles in the future. In addition, she wants to get a certificate from the National Food Agency and collaborate with different stores.