სახელი : ეკა ზურაბაშვილი - ყველის წარმოება
ეკა ზურაბაშვილი სამი შვილის დედაა ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლოშიდან. მისი ოჯახის ძირითადი შემოსავლის წყარო სოფლის მეურნეობაა. ეკას ერთი ძროხა ჰყავდა, რომელიც ხუთ სულიანი ოჯახისთვის არ იყო საკმარისი.
წარმოების გაფართოვების მიზნით, ეკამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და ძროხა შეიძინა თავისი ხბოთი. ის ძირითადად ყველას აწარმოებს და ცვლის სხვა პროდუქტებში. ეკას ყველი ნატურალური და ძალიან გემრიელია.
მესაქონლეობასთან ერთად ეკას მეფუტკრეობითაც სურდა წამოეწყო, თუმცა იმის გამო რომ ერთ-ერთი შვილი შეზღუდული შესაძლებლობების მქონეა, ეკას არ აქვს დრო სხვა საქმიანობით დაკავდეს. აქედან გამომდინარე, მას რძის პროდუქტების ბიზნესის გაფართოვება სურს. ამისთვის კი დამატებითი ძროხები ესაჭიროება.

Eka Zurabashvili is a mother of three children from the village of Toloshi in Aspindza municipality. Her family's main source of income is agriculture. Eka had one cow, which was not enough for a family with five members.
To expand the production, Eka participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased a cow with calve. She basically produces cheese and exchanges it in other products. Eka `s cheese is natural and very tasty.
Along with cattle breeding, Eka also wanted to start beekeeping, but because she has one child with disability, Eka does not have time to be involved in other activities. Therefore, she wants to expand her dairy business. For this, Eka needs additional cows.