ფატიმა ბორძიკაშვილი აქტიური მეწარმე ქალია თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალადან. მას ყოველთვის სურდა საკუთარი საქმიანობით ოჯახს დახმარებოდა. სწორედ ამიტომ, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და საცხობის ბიზნესისთვის მნიშვნელოვანი ინვენტარი შეიძინა.
ფატიმა ხარისხიან მომსახურებას სთავაზობს თავის მომხმარებელს. ის ძალიან გემრიელ ნამცხვრებსა და ცომეულს აცხობს და ყიდის ადგილობრივ მოსახლეობაში, ასევე თანამშრომლობს სხვადასხვა მაღაზიასთანაც.
მომავალში ფატიმას ბიზნესის განვითარება სურს და წარმოების გაზრდა. ამისათვის კი დამატებითი ფინანსები ესაჭიროება დიდი გაზქურის შესაძენად.

Fatima Bordzikashvili is an active entrepreneur from the village of Karajala in Telavi Municipality. She always wanted to have her own business and help her family financially. That is why Fatima participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased important inventory for the bakery.
Fatima offers quality service to her customers. She bakes and sells very tasty cakes and baked products among the locals, as well as collaborates with various stores.
In the future, Fatima wants to expand her business and increase production. For this she needs additional finances to purchase a bigger gas-stove.