კოოპერატივი „ფერმერი 2015“ აბაშის მუნიციპალიტეტში 2015 წელს ჩამოყალიბდა და 14 წევრისგან შედგება. კოოპერატივი ძირითადად ერთწლოვან მარცვლეულ კულტურებზე მუშაობს. გარდა ამისა, კოოპერატივის წევრებს მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვი ჰყავთ და მოწეული მოსავლით საქონლის შენახვასაც ახერხებენ.
კოოპერატივის კუთვნილ 52 ჰა ფართობზე ფერმერებს მოჰყავთ სიმინდი და ხორბალი . დათესილი აქვთ იონჯაც, რომელსაც ზამთრობით პირუტყვის გამოსაკვებად იყენებენ. კოოპერატივის წევრები ფლობენ თხილის პლანტაციებსაც.
კოოპერატივად ჩამოყალიბებამდე წევრ ფერმერებს ერთად მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება ჰქონდათ, თუმცა მოძველებული ტექნიკით მიწის სათანადო დამუშავება და აგროვადების დაცვა ვერ ხერხდებოდა. ენპარდ-ის (ENPARD) პროექტში ჩართვის შემდეგ კოოპერატივმა შეიძინა ტრაქტორი, თანადაფინანსებით კი სიმინდის სათესი, რამაც აგროვადებში სიმინდის დათესვა გააადვილა და ეს პროდუქციის რაოდენობაზეც აისახა.
„ფერმერი 2015“ ადგილობრივიდან ჰიბრიდული ჯიშების მოყვანაზე გადავიდა და კარგი შედეგიც მიიღო. პროექტის დახმარებით მათ ხორბლის და იონჯის მოყვანაც შესძლეს.
იმდენად, რამდენადაც ყოველწლიურად იზრდება კოოპერატივის მიერ წარმოებული პროდუქცია, აუცილებელია საერთო ბეღელის მოწყობა, სადაც მოხდება მიღებული მოსავლის შენახვა და შემდგომში მისი მაღლ ფასებში რეალიზაცია.
კოოპერატივის წევრები მესაქონლების კუთხითაც აპირებენ გაფართოებას და საკუთრი ფერმის მოწყობას გეგმავენ.
აღსანიშნავია, რომ კოოპერატივის საქმიანობამ სხვა კუთხითაც გამოიღო შედეგი. ყოველწლიურად იზრდება კოოპერატივში გაწევრიანების მსურველთა რიცხვი.

Cooperative "Farmer 2015" was created in 2015 in the Abasha municipality and consists of 14 members. Cooperative works mainly on adult cereal crops. In addition, the cooperative members have cattle and have been able to store the harvested crops for cattle feeding.
At 52 hectares , of cooperative   land, member farmers cultivate corn and wheat. They also have a alfalfa, which is used for winter  feed of cattle. Members of the cooperative  also have hazelnut plantations.
Before forming as a cooperative, member farmers had many years of working experience, but though the old techniques could not be properly cultivated and the agrarian protection was impossible. After engaging in the ENPARD project, the cooperative acquired a tractor  which facilitated timelly cultivation of land which  also reflected on the product quality and quantity  .
"Farmer 2015" moved from local to hybrid varieties and received good results. With the help of the project they were able to grow wheat and alfalfa.
As far as the production of cooperative products is grown every year, it is necessary to arrange a common storage system where the harvest is obtained and then realized at high prices.
It is noteworthy that the cooperative activity has also resulted in another outcome. The number of people willing to join the cooperative is increasing annually.