კოოპერატივი „ჯოღო“ 2015 წლის 21 იანვარს შეიქმნა სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნოსირში. ის აერთიანებს 12 ადგილობრივ ფერმერს,მათ შორის 2 ქალია. კოოპერატივის წევრები სანერგე მეურნეობას მისდევენ. „ჯოღო“ „კოოპერატივების ფონდი“-ს ახალი წევრია და ფონდის დახმარებით საქმიანობის განვითარებაზეა ორიენტირებული.
კოოპერატივის წევრები აწარმოებენ სხვადასხვა სახეობის ნერგებს, მათ შორისაა: ხურმა, ტყემალი, კივი, ფეიჰოა, მაყვალი, ჟოლო, თხილი, დაფნა, ალვის ხე და სხვა.
კოოპერატივი ყოველთვის ზრუნავს საქმიანობის განვითარებაზე და ცოდნისა და გამოცდილების გაუმჯობესებაზე. ის 2016 წლიდან ჩართულია სახელმწიფო პროგრამა „დანერგე მომავალში“, აგრეთვე ჩართულია სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ დაწყებულ სერთიფიცირების პროცესში.
„ჯოღო“-ს წევრები ყოველწლიურად, სარეალიზაციოდ აწარმოებენ 100 – 120 ათას ძირ ნერგს, თუმცა მომავალში წარმოების გაზრდა სურთ.

The cooperative “Jogho” was formed in January 21, 2015 in the village of Nosiri, Senaki municipality. It unites 12 local farmers, including 2 women who are involved in nursery. “Jogho” is a new member of the “Cooperative Fund” and whit its help, the cooperative is focusing on development.
The members of the cooperative produce different types of seedlings, including: persimmon, wild plum, kiwi, feijoa, blackberry, raspberry, hazelnut, laurel, poplar tree and others.
The cooperative always takes care of the development of its activities and the improvement of knowledge and experience. It has been involved in the state program "Plant the Future" since 2016, as well as in the certification process initiated by the Ministry of Agriculture.
The members of "Jogho" produce 100-120 thousand seedlings annually for sale, but they want to increase production in the future.