სახელი : ხათუნას ჟოლოს ბაღი
ხათუნა გელაშვილი ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ სვირში ცხოვრობს. ის ყოველთვის ზრუნავს ოჯახის კეთილდღეობაზე და სურდა დამატებითი საქმიანობით დახმარებოდა მას ფინანსურად. სწორედ ამიტომ, ხათუნამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა.
პროექტის დახმარებით, ხათუნამ ჟოლოს ნერგები შეიძინა და მისი წარმობა გააფართოვა. ის საკმაოდ გამოცდილია ჟოლოს წარმოება-რეალიზაციაში და მომხმარებლებიც ჰყავს სხვადასხვა სოფლებიდან. ჟოლოსგან მურაბასაც ამზადებს და რეალიზაციისთვის რამდენიმე მაღაზიასთან თანამშრომლობს.
მომავალში, ხათუნას კვლავ სურს ჟოლოს წარმოების გაფართოვება და მეტი მომხმარებლების მოზიდვა. მისი ერთადერთი პრობლემა ამინდის ცვალებადობაა - სეტყვისა და გვალვის დროს ჟოლოს ნერგები ფუჭდება და შესაბამისად ხათუნას ბიზნესიც ვერ ვითარდება. სწორედ ამიტომ, მას გარკვეული ფინანსები სჭირდება რომ ჟოლოს ნერგები დააზღვიოს და წარმატებულად გააგრძელოს თავისი საქმიანობა.

Name : Khatuna`s Raspberry Garden
Khatuna Gelashvili lives in the village of Sviri, Akhaltsikhe municipality. She always cares about her family’s well-being and wanted to help it financially with additional activities. That is why Khatuna participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women.
With the help of the project, Khatuna purchased raspberry seedlings and expanded the production. She is quite experienced in the production and sale of raspberries and has customers from different villages. In addition, Khatuna also makes raspberry jam and collaborates with several markets.
In the future, Khatuna still wants to expand raspberry production and attract more customers. Her only problem is the variability of the weather as hail and drought damage her raspberry seedlings and therefore Khatuna can`t develop her business. So she needs some finances to insure raspberry seedlings and successfully continue her activities.