რიტა დალოღლალიანი მეწარმე ქალია ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაჩიანიდან. ის სოფლის მეურნეობას მისდევს და აწარმოებს სხვადასხვა სახეობის ნატურალურ პროდუქციას: ჭარხალი, კომბოსტო, კარტოფილი, ლობიო, კიტრი.
წარმატებისთვის რიტა და მისი მეუღლე ბევრს შრომობდნენ, საქმის გამარტივების მიზნით კი რიტამ გადაწყვიტა ოჯახს დახმარებოდა და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის დახმარებით მან პატარა ტრაქტორი შეიძინა.
რიტა თავის პროდუქციას ახალქალაქის ცენტრში ყიდის და ხანდახან თბილისის ბაზარშიც. მისი მომხმარებელი ყოველთვის კმაყოფილია მომსახურებით. მომავალში რიტას სერთიფიცირებული კარტოფილის თესლის შეძენა სურს და წარმოების განვითარება. ამისათვის კი დამატებითი ფინანსები ესაჭიროება.

Rita Daloghlalian is an entrepreneur from the village of Vachiani in Akhalkalaki Municipality. She is involved in agriculture and produces various types of natural products: beets, cabbage, potatoes, beans, cucumbers.
Rita and her husband worked hard to succeed, and in order to make the job easier, Rita decided to help her family and participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women. With the help of the project she bought a small tractor.
Rita sells her products in the center of Akhalkalaki and sometimes in the Tbilisi market. Her customers are always satisfied with the service. In the future, Rita wants to buy certified potato seeds and develop the production. To implement this, Rita needs additional finances.