სახელი : "მანოს ფერმა"
მანანა ლობჟანიძე ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვარდისუბანში ცხოვრობს. მისი ძირითადი საქმიანობა მეფრინველეობაა და ყოველთვის ფიქრობდა მის გაფართოვებაზე. სწორედ ამიტომ, მან გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და შესაბამისი ინვენტარი შეიძინა ფერმისთვის.
მანანა ქათმებს ყიდის როგორც ადგილობრივ ბაზარში, ასევე სოფლის და ქალაქის მოსახლეობაშიც. მას ბიოლოგიურ კვებაზე ჰყავს თავისი ფრინველი და მომხმარებელი ყოველთვის კმაყოფილია მისი პროდუქციით. გარდა ამისა, ის კვერცხის რეალიზებასაც ეწევა.
მომავალში მანანას დიდი გეგმები აქვს. ბიზნესის გამრავალფეროვნების მიზნით, მწყერების წარმოება-რეალიზაციაც უნდა. ამასთან ერთად, წიწილების რეალიზაციასაც გეგმავს. ამისათვის კი, მანანას ინკუბატორი ესაჭიროება.

Name : "Mano`s Farm"
Manana Lobzhanidze lives in the village of Vardisubani, Lagodekhi municipality. Her main activity is poultry and always wanted to expand it. So, she participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased the appropriated equipment to arrange the farm.
Manana sells chickens in the local market and among the villagers and city-dwellers as well. She feeds her poultry with organic food and the customers are always satisfied with Manana’s products. In addition, she sells eggs too.
In future, Manana plans to diversify the business, and produce and sell quails. Also, she wants to sell little chickens. For this, Manana need an incubator.