სახელი : მარინეს საჩუქრების მაღაზია
მარინე ძამუკაშვილი თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუისპირში ცხოვრობს. მას ყოველთვის სურდა საკუთარი შემოსავლის წყარო ჰქონოდა და დახმარებოდა ოჯახს. მისი და მაღაზიას ფლობს ამავე სოფელში, სადაც მარინეს სივრცე გამოუყო საქმიანობის წამოსაწყებად. ინიციატივის განხორციელებისთვის კი, მარინემ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის დახმარებით, მან ინვენტარი შეიძინა და თავისი დის მაღაზიაში განალაგა გასაყიდად.
მარინე მრავალფეროვან არჩევანს სთავაზობს თავის მომხმარებელს: სხვადასხვა ფერის, ზომის და დანიშნულების თეფშები, ჭიქები, დანები, სასაჩუქრე ნაკრებები და ა.შ.
მომავალში მარინეს გაფართოვება სურს და განსხვავებული ჭურჭლის, თეთრეულის დამატება. ამისათვის კი მას დამატებითი ფინანსები ესაჭიროება.

Name : Marine's Gifts` Store
Marine Dzamukashvili lives in the village of Ruispiri, Telavi Municipality. She always wanted to have her own source of income and help her family. Her sister owns a shop in the same village and gave Marine some space to start a business. To implement the initiative Marine participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women. With the help of the project, she purchased the inventory and put them in her sister’s store to sell.
Marine offers a variety of choices to her customers: plates of different colors, sizes and purposes, cups, knives, gift sets, etc.
Marine wants to expand in the future and add different plates and dishes, linens. For this she needs additional finances.