სახელი : მარიეტას სამკერვალო
მარიეტა შამილოვა მეწარმე ქალია თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალადან. მას ძალიან უნდოდა საკუთარი შემოსავლის წყარო  ჰქონოდა და გადაწყვიტა სამკერვალო საწარმო გაეხსნა სახლში.
ინიციატივის განხორციელების მიზნით, მარიეტამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და სამკერვალოსთვის აუცილებელი ინვენტარი შეიძინა.
მარიეტა დახვეწილ, ინდივიდუალურ სტილს სთავაზობს თავის მომხმარებლებს. მას შეუძლია სხავდასხვა თეთრეულისა და ტანსაცმლის შეკერვა, გადაკეთება. მომავალში საქმიანობის გაფართოვებაც სურს. ამისათვის კი ცოდნის გაღრმავება ესაჭირობა, ამასთან ერთად დამატებითი ქსოვილების შეძენაც.

Name : Marieta`s Sewing
Marieta Shamilova is a young entrepreneur from the village of Karajala in Telavi Municipality. She really wanted to have her own source of income and help her little child. Marieta knew how to cut and sew well and decided to open a sewing enterprise at home.
To implement her initiative Marieta participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased the necessary equipment for sewing salon.
Marieta offers perfect, individual style to her customers. She can sew and remake different clothes and linen. In the future Marieta wants to expand her business. For this she wants to improve her knowledge and purchase additional materials.