სახელი : ხატირას სამკერვალო
ხატირა სულთანოვა ახალგაზრდა მეწარმე ქალია თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალადან. მას ყოველთვის უყვარდა კერვა და გადაწყვიტა ამ საქმიანობიდან დამატებითი შემოსავალი მიეღო.
სამკერვალო სალონის მოსაწყობად, ხატირამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და შესაბამისი ინვენტარი შეიძინა. ხატირა მრავალფეროვან მომსახურებას სთავაზობს თავის მომხმარებლებს. მას შეუძლია ფარდების და სხვადასხვა ტანსაცმლის შეკერვა და გადაკეთება.
მომავალში ხატირას საქმიანობის განვითარება სურს და სხვადასხვა მაღაზიასთან თანამშრომლობა. ამისათვის კი მას ცოდნის გაღრმავება სურს და დამატებითი სამკერვალო კურსების გავლა.

Name : Khatira`s Sewing
Khatira Sultanova is a young entrepreneur from the village of Karajala, Telavi municipality. She always loved sewing and decided to earn additional income from this activity.
To arrange a sewing salon, Khatira participated in the Women`s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased the necessary equipment. She offers quality service to her customers as she can sew and remake curtains and different clothes.
In future Khatira wants to develop her business and collaborate with different stores. To do this, she wants to improve her knowledge and take additional sewing courses.