სახელი : ემა იგიტიანი - ბოსტნეულის წარმოება
მა იგიტიანი მეწარმე ქალია ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაჩიანიდან. ისი ოჯახი სოფლის მეურნეობას მისდევს და აწარმოებს სხვადასხვა სახეობის ბოსტნეულს: ყვავილოვანი კომბოსტო, ჭარხალი, ნიორი, კარტოფილი და ა.შ. ოჯახის დახმარების მიზნით, ემამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა და ხელის ტრაქტორი შეიძინა. როექტის დახმარებით ემას შრომა გაუმარტივდა და ოჯახის შემოსავალიც გაიზარდა.
მას პროდუქცია ჯანსაღია, ყოველგვარი დანამატების გარეშე. ესაბამისად, მისი მომხმარებელი ყოველთვის კმაყოფილია მომსახურებით. მა ძირითადად ქალაქში ყიდის პროდუქციას, თუმცა ოჯახისთვის სხვადასხვა პროდუქტზეც ცვლის თავის ბოსტნეულს.
ომავალში ემას წარმოების გაფართოვება სურს და სხვადასხვა მაღაზიებთან თანამშრომლობა. მისათვის დამატებითი ჭარხლის ნერგები ესაჭიროება.

Name : Emma Igitiani - Vegetable Production
Emma Igitiani is a woman entrepreneur from the village of Vachiani in Akhalkalaki Municipality. Her family is involved in agriculture and produces a variety of vegetables: cauliflower, beets, garlic, potatoes, etc. To help her family Emma participated in the Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women and purchased a hand tractor. With the help of the project, Emma's labor was simplified and the family income was also increased.
Emmas products are healthy and her customers are always satisfied with the service. Emma mainly sells her products in the city and sometimes exchanges her vegetables to a variety of products for the family.
In the future, Emma wants to expand her production and cooperate with various stores. For this she needs additional beet seedlings.