სახელი : ნათია ბიწაძე - ბუღალტერია
ნათია ბიწაძე მარტოხელა დედაა, რომელიც ლაგოდეხის სოფელ კართუბანში ცხოვრობს დედასთან, ძმასთან და მცირეწლოვან შვილთან ერთად. მან ყოველთვის სურდა თავისი საქმე წამოეწყო და ბუღალტრული მომსახურება გაეწია მაცხოვრებლებისთვის. ამისთვის მან ბუღალტერიის კურსები გაიარა.
მომავლის უზრუნველსაყოფად ნათიამ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ მხარდაჭერილ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტში მიიღო მონაწილეობა. პროექტის დახმარებით, შეიძინა ყველა ის ინვენტარი, რომელიც ბუღალტრული მომსახურების გასაწევად დასჭირდებოდა. დღეს უკვე მცირე და საშუალო მეწარმეები ჰყავს მომხმარებლები, თავისივე სოფლიდან.
მომავალს დიდი იმედით უყურებს. შვილის კეთილდღეობაზე ზრუნვა ნათიას დიდ მოტივაციას აძლევს და სჯერა, რომ ერთ დღესაც ყველაფერი კარგად იქნება.

Name : Natia Bitsadze - Bookkeeping
Natia Bitsadze is a single mother living in the village of Kartubani in Lagodekhi municipality with her mother, brother and her young child. She always wanted to start her own business and provide bookkeeping service to the villagers. So she took accounting courses.
For better future, Natia participated in Women’s Economic Empowerment project supported by UN Women. With the help of the project, she received an economic grant and purchased all the inventory needed to provide accounting service.
Every day Natia thinks how to develop and improve the quality of her service. Today she offers the bookkeeping service to small and medium entrepreneurs form Kartubani community.
She looks to the future with great hope. Taking care of her son's well-being gives Natia great motivation.